Detská stomatológia

Prevencia u detí
V detskej stomatológii sa dáva jednoznačný dôraz na prevenciu (predovšetkým s ohľadom na predchádzanie bolesti) – pravidelné preventívne prehliadky dokážu odhaliť kazy v počiatočnom štádiu, kedy je ešte možné ich takmer bezbolestné odstránenie. Pri prehliadkach sa tiež kontroluje správne prerezávanie zubov, potreba ortodontickej liečby a vykonávajú sa pre detskú stomatológiu charakteristické preventívne úkony, napr. pečatenie zubov či fluoridácia.
-možné ošetrenie v lokálnej anestéze

Pečatenie detských zubov
Pretože žuvacie plochy zadných zubov majú členitý povrch a deti si ešte nevedia dokonale umývať svoje zuby, je tu nebezpečenstvo ukladania zvyškov potravy, čo vedie k tvorbe zubného kazu. Aby sa tomuto dalo predísť, je možné na detských zúbkoch urobiť tzv. pečatenie. Pečatením sa žuvacia plocha zuba stáva hladšou a bez rýh. Pečatenie nie je bolestivé, nevŕta sa pri ňom. 

Fluoridácia detských zubov
Rodičom zvyčajne odporúčame pre detské zuby fluoridáciu minimálne dvakrát ročne. Fluoridácia je v detskom veku veľmi účinnou ochranou pred zubným kazom. 

Extrakcia mliečnych zubov.

V našej stomatologickej ambulancii sa môže detský pacient rozptýliť sledovaním rozprávok na obrazovke pri zubnom kresle. 

Online objednávky